Haber

Ali Berham Şahbudak: CHP 10 yıldır çıkarların karargahına dönüştü

CHP’li Şahbudak: “CHP 10 yıldır çıkarların karargahına döndü”

“Kimse CHP’yi babasının malı olarak görmesin”

“Adamınız”, “adamınız”, kongrelerde atadığınız kongre delegeleriyle birbirinizi ağırlamaktan uzak durun”

KIRKLARELİ – Eski CHP Genel Başkan Adayı Ali Berham Şahbudak, partisinin mevcut yönetimini sert bir dille eleştirerek, “CHP 10 yıldır çıkar merkezi haline geldi. CHP’yi kimse babasının malı olarak görmesin” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 1999’da Cumhurbaşkanı adayı olan Ali Berham Şahbudak, Kırklareli’nde basın toplantısı düzenledi. Şahbudak, partinin değişim adı altında söylemleri ve sloganlarıyla halkı kandırdığını, bunda bir değişiklik olmadığını savundu. CHP yönetimini eleştiren Şahbudak, “Hedef çok net, siyasetin temeli halktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin temeli Türk milletiyle bir bütün olmalıdır. CHP yönetimi adeta yeşil ışık yaktı” dedi. İdari zaaflarından dolayı mevcut iktidar. Sokaktaki sıradan vatandaşın bildiği ve derinden yaşadığı birçok sorun var. 20 yıldır CHP’yi yönetenler maalesef olumsuzlukları hissedemedi” dedi.

“CHP huzurevi siyasetini hiçbir aşamada yapamaz”

Halkın kandırıldığını öne süren Şahbudak, “CHP’nin benliği ve omurgası, CHP’nin beyni olan Atatürk ilkelerinden uzak, ancak ileri gelenlerin bir adım geri çekilip bir adım ileri gidebilecekleri argümanlardır. CHP’nin kuruluş ilkelerinden olan ve CHP’nin kuruluş ilkelerinden olan halk, CHP’de hiçbir alanda kendine yer bulamıyor. Halkı küçük düşürücü, küçük düşürücü söylem ve davranışlarıyla Atatürk ilke ve inkılaplarını Kemalist, CHP’li değil, kendi zihniyetleri olarak halka Kemalizm olarak anlattılar. “Türk insanının vazgeçilmez temel ilkelerinden biridir. CHP hiçbir aşamada huzurevi siyaseti yapamaz.”

“10 yıldır CHP’yi çıkar merkezi haline getirdiler”

Şahbudak şöyle devam etti: “10 yıldır CHP’yi çıkar merkezi haline getirenler, sizi tanıyoruz, tanıyoruz, değişim talep edenleri biliyoruz. Birileri değişim talep ederken biz Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını, kaosu görmezden geliyoruz. İçinde bulunduğumuz CHP’nin sadece algısını yöneterek ilkelerinden uzaklaştırarak küçülttük.” Biz değiştik. “Açık hava mitinglerinde CHP’nin logosuna yer vermediklerini, şahsi partileri gibi öne çıktıklarını unutmamak gerekir. Kimse CHP’yi babasının malı gibi görmesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu