Haber

Mardinli kızlar bölge şampiyonu oldu

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2023-2024 Okul Sporları Etkinliği Programında yer alan Masa Tenisi Grup karşılaşmaları çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu. 9 Mayıs Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçlara Batman’ın yanı sıra 10 ilden 20 kız ve erkek grubu katıldı. Turnuvada tüm rakiplerini mağlup eden Mardin Anadolu İmam Hatip Lisesi Genç Kız Masa Tenisi takımı, bölge şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Mardin Anadolu İmam Hatip Lisesi Genç Kız masa tenisi grubu sporcusu Meryem Fidan, turnuvanın en başarılı sporcusu olarak öne çıktı.

Mardin Anadolu İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Münir Çim, elde edilen şampiyonluğun Türkiye şampiyonluğunun önünü açtığını söyledi. Şampiyon öğrencilerini tebrik eden Çim, “Takımın bu başarısı okulun spor alanında itibarını ve motivasyonunu artırdı. Öğrencilerimle gurur duyuyorum. Bu maçlar genç sporcular arasındaki kararlılığı, yetenekleri ve dostlukları ortaya koyma fırsatıydı. Uzun bir hazırlık sürecinin ardından katılan okullar ve sporcular, “Performanslarıyla herkesi büyülediler. Masa tenisinin gelişimine katkı sağlayarak genç yeteneklerin keşfedilmesi ve teşvik edilmesi açısından büyük değer taşıyan bu maçlar, geleceğin şampiyonlarının yetiştirilmesi açısından değerli bir platform haline geldi.” dedi.

Okul yöneticilerinden Murat Akbuga, Masa Tenisinin Mardin’de popülerliğinin arttığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarısı hepimizi gururlandırdı. Okul Sporları Masa Tenisi Minik Yıldız Maçları genç sporcuların yeteneklerini sergilemelerine ve sporla ilgilenmelerine olanak sağlıyor.” Daha iyi bir yaşam sürebilmeleri için harika bir ortam sağlandı. Bu etkinlik gençlerin sporla büyümeleri, sağlıklı yaşam tarzlarını benimsemeleri, takım ruhu, disiplin gibi değerleri öğrenmeleri açısından önemli bir adım oldu. Başarının mimarları arasında yer alan öğrencilerimiz Melek Fidan, Meryem Fidan ve Deniz Kurşat öğrencilerimi tebrik ederek, “Derslerinde başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

hendekajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu