Haber

Muşlu öğrenciler tatillerini iptal edip deprem bölgesi için soba üretiyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 2 depremin ardından Türkiye yaralarını sarmaya çalışıyor.

Binlerce vatandaş deprem bölgelerinde yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem sonrası tek yürek olan Türkiye’de sorumluluğu her yaştan vatandaş üstlendi.

Öğrenciler soba üretiyor

Afetzedelerin ısınma sorununu çözmek için gece gündüz çalışan öğretmen ve öğrencilerin ürettikleri sobalar, çadır içinde ve dışında rahatlıkla kullanılabiliyor.

140 soba depremzedelere gönderildi

Günde ortalama 40 soba üreten atölyede bugüne kadar 140 soba afetzedelere teslim edildi.

Depremzedelere destek olan öğrenci ve öğretmenler soba üretmeye devam ediyor.

“Günde ortalama 40 soba üretiyoruz”

Sobanın üretildiği atölyede öğretmen ve öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, üretilen sobaları afet bölgesine teslim edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

‘Yüzyılın Felaketi’ olarak nitelendirilen depremden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin emeği ile çadır dışına ve çadır içine kurulacak sobalarımızı üretiyoruz.

Ürettiğimiz sobaların bir kısmını mağdurlarımıza gönderdik. Ürettiğimiz sobaları da en yakın il olan Malatya’ya gönderiyoruz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Öğrencilerimiz gece gündüz vardiyalı çalışarak soba üretimlerini artıracaklar. Bu sobaları hızla depremzedelerimize ulaştıracağız.

Bugüne kadar ürettiğimiz 70 sobayı Adıyaman ilimize gönderdik. Yine Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine 70 adet soba gönderdik. Günde ortalama 40 soba üretiyoruz. Bu sobaları hızla sarsıntı bölgesine göndereceğiz.

“AFAD İl Müdürlüğüne teslim ediyoruz”

Öğrencileri ile birlikte günde ortalama 40 adet soba üreten METAL Bölüm Şefi Veysel Bulak şunları söyledi:

Okulumuzda afet bölgesi için soba imalatı yapıyoruz. İki gün önce bir yazı aldık ve hızlıca bir soba üreterek Adıyaman ilimize teslim ettik. Öğrencilerimizle birlikte seri üretime hız verdik.

Günde ortalama 40 soba üretiyoruz. Ürettiğimiz sobaları en kısa sürede depremzedelere ulaştırılabilmesi için Muş Valiliği koordinasyonunda AFAD İl Müdürlüğüne teslim ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu