Haber

Muş’ta Adıyamanlı depremzedesi hamile kadın bebeğini kucağına aldı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının yıkıma yol açtığı Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinden Muş’a gelen 37 yaşındaki Semra Toptaş, üçüncü çocuğunu doğurdu.

Adıyaman’da deprem sonrası evi hasar gören ve Muş Valiliği koordinasyonunda kentteki bir yurda yerleştirilen iki çocuk annesi Toptaş, kentteki özel bir hastanede sezaryenle doğum yaptı.

Adı “Asia” olan üçüncü bebeğine sahip olmanın mutluluğunu yaşayan Toptaş, gazetecilere bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesinin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Adıyaman’daki evinde depreme yakalandığını anlatan Toptaş, şunları söyledi:

“Deprem anında eşim ve çocuklarım hızla kaçtılar. Evimiz ağır hasar gördü. 4 gün arabada kaldık. Sonra Muş’a geldik. Burada rahatsızlandım özel bir hastaneye geldim ve hemen onlar da gitti. bebeği acil sezaryen ile aldı.Bebeğimiz 4.5 kilo olarak dünyaya geldi.Çok şükür.” “Bebeğim sağlıklı doğdu. Diğer çocuklarım, ailem, hepimiz iyiyiz çok şükür. Doğum yaptığım hastanede doktorlar bebeğimin adını ‘Asya’ bırakmışlar. Burada her şeyle onlar ilgileniyor. Allah hepsinden razı olsun. Allah bir daha böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın.”

Danişment Gazi Öğrenci Yurdu Gençlik ve Okul Müdürü Hasan Yarçin Sporİl Müdürlüğü olarak yurtları depremzedeler için açtıklarını söyledi.

Ülkeye yerleşen Toptaş’ın doğum yaptığını belirten Yarçin, “Hastaneden çıktıktan sonra anne ve çocuğu ülkemize götürüyoruz ve tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Tüm imkanlarımızı seferber ettik. Depremzedelere devlet.Tüm kurumlarla ailelere yardımcı olmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu