Ekonomi

AK Partili Karahocagil: Savunma sanayiinde yerlilik ve millilik oranı yüzde 80’e ulaştı

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin yerel kanı temsil ettiğini ve Türk milletinin istek, arzu, duygu ve fiyat yargılarını siyasete yansıttığını söyledi.

Son dönemde oynanan kirli oyunları tüm milletin gördüğünü anlatan Karahocagil, “Bir masanın etrafında altı farklı var ve dışarıdan PKK yöneticileri bu masayı destekleyeceğini açıkça söylüyor. Tek amaçları makam ve mevki olan bu altı farklı” , ne yaparlarsa yapsınlar hedeflerine ulaşamayacaklardır.”

AK Parti’nin icraatlarını anlatan Karahocagil, savunma sanayiinde bölgesel ve küresel güvenliğin sağlanması amacıyla son 20 yılda en etkili faaliyetlerin yürütüldüğünü belirtti.

Sınır güvenliğinin “sınır şereftir” anlayışıyla sağlandığını ifade eden Karahocagil, “Ülkemiz araç ve mühimmatlarımız, elektronik harp, iletişim teknolojilerimiz ve siber güçlerimiz dahil bugüne kadar görülmemiş çalışmalara imza attı. AK Parti iktidarı döneminde Cumhuriyet tarihine geçtiler ve başarılı oldular.”Savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranı yüzde 80’ler mertebesine ulaştı. Artık yurt dışından tedarik eden değil, üreten ve ihraç eden bir ülke konumundayız” dedi.

dulkadiroglu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu