Haber

Fransız milli takımını Paris’te yaklaşık 50.000 taraftar karşıladı.

2022 Dünya Kupası’nda ikinci olan Fransa Milli Takımı’nın oyuncuları, Paris’te yaklaşık 50 bin taraftar tarafından karşılandı.

Fransız basınında yer alan habere göre, “Blues” olarak adlandırılan Fransız Milli Takımı oyuncuları, 19 Aralık’ta Katar’ın başkenti Doha’dan Paris’e uçtu.

Paris’te Concorde Meydanı’na gelen Blues, yaklaşık 50 bin taraftar tarafından alkışlarla karşılandı.

Yaklaşık 2 bin polis ve jandarmanın görev yaptığı alanda, ellerinde Fransız bayrakları bulunan taraftarlar, Fransız milli marşını söyleyerek “Teşekkürler blues” sloganları attı.

Blues, meydandaki bir binanın balkonundan taraftarları selamlayıp alkışladı.

Fransız futbolculara sosyal medyada ırkçılık

Öte yandan Afrika kökenli Fransız futbolcular sosyal medyada ırkçı sözlere maruz kalıyor. SporBakan Amelie Oudea-Castera ve Kadın-Erkek Eşitliği Bakanı Isabelle Rome, Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamalarla tepki çekti.

Oudea-Castera, sosyal medyada ırkçı sözlere maruz kalan Kingsley Coman ve tüm Fransız oyuncularla dayanışma içinde olduğunu ifade etti.

Roma, aralarında Kylian Mbappe ve Coman’ın da bulunduğu birçok Fransız milli takım oyuncusunun Dünya Kupası finalinden bu yana karşı karşıya kaldığı ırkçılığı “dayanılmaz” olarak nitelendirdi.

Bakan Roma, “Bu (ırkçı) sözleri en şiddetli şekilde kınıyorum” dedi. ifadesini kullandı.

Paris Polis Departmanı Twitter’dan Concorde Meydanı’nın trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu