Teknoloji

Karar alındı: Donald Trump iki yıl sonra geri döndü

Meta, eski ABD lideri Donald Trump’ın Facebook hesabını askıya almasından yaklaşık iki yıl sonra yayınlamaya hazırlanıyor.

Meta yaptığı açıklamada, Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarına “önümüzdeki haftalarda” erişebileceğini ancak “tekrarlayan suçları önlemek için önlemler alacağını” söyledi. Karar, Trump’ın yaklaşan başkanlık ön seçimlerinden önce geldi. Geri dönmesine izin verilmesi için Facebook’a gönderdiğiniz mektubunuzsonra geldi

Trump, ilk olarak 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na düzenlenen saldırının ardından alenen isyancıları övdüğü için Facebook’tan atıldı. kendi Gözetim Konseyi tarafından da dahil olmak üzere eleştirildi. Konsey, Trump’ın askıya alınmasına ağırlık veren kararında Meta’yı kendi kurallarına uymamak ve sorumluluklarından kaçmaya çalışmakla suçladı.

Meta daha sonra askıya almayı yeniden değerlendirdi ve en az iki yıl süreceğini söyledi. Ve şimdi şirket, Trump’ın nihayet Facebook’a dönmesine izin verileceğini onayladı. Meta’nın kıdemli politika sorumlusu Nick Clegg, eski başkanın gelecekteki politika ihlalleri için “yeni artırılmış cezalara tabi olacağını” söyledi.

Clegg, Trump ve sivil huzursuzluk nedeniyle askıya alınan diğer önde gelen isimlerin, gelecekte aynı suçu işlemeleri halinde en az bir ay süren yeni askıya almalarla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Meta’nın kararı, Elon Musk’ın eski başkanın Twitter hesabını geri yüklemesinden aylar sonra geldi. Ancak Trump, geçen yıl başlattığı Truth Social’da kalmayı seçerek şimdiye kadar Twitter’a dönmeyi reddetti. Ancak Rolling Stone’da yayınlanan yakın tarihli bir habere göre geri dönmeyi planlıyor. Hatta Truth Social’dan ayrılmayı düşündüğü bile söylendi.

pamukkaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu