Haber

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Aileleri ve Gazilerle TCG Anadolu’da İftar Etti

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ramazan ayının son iftarını şehit ve gazi aileleri ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük harp gemisi olan yerli ve milli üretim TCG Anadolu’da yaptı. Bakan Akar, “Şehit ailelerini başımızın tacı olarak görüyor, şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için diğer ülkelerin göstermediği hassasiyeti gösteriyoruz. Biz de biliyoruz ki ne yaparsak yapalım, şehit ve gazi ailelerinin hakkını ödeyemeyeceğiz.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan’ın katıldığı iftar yemeğinde; Sarayburnu’na demirleyen TCG Anadolu, şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.

İftar yemeğinin ardından konuşan Akar, Mehmetçiğin hem terörle mücadelede hem de Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde değerli görevler üstlendiğini belirterek, “Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısındaki aslan payı şehit ve gazilerimize aittir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz başımızın tacıdır. Onların kahramanlıklarını ve fedakarlıklarını unutmamız mümkün değil. “Onların kahramanlıkları olmasaydı bugünlere gelemezdik. Onları her zaman saygı ve minnetle anıyoruz. Ayrıca şehitlerimizin bir damla kanını, aziz ailelerinin bir damla gözyaşını yerde bırakmadık, bırakmayacağız, hesabını sorduk, sorgulamaya devam edeceğiz.” Akar, “Başımızın tacı olarak görüyoruz ve şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak için diğer ülkelerin göstermediği hassasiyeti gösteriyoruz. Ne yaparsak yapalım şehit ailelerinin ve gazilerin haklarını ödeyemeyeceğimizi de biliyoruz.”

Başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve tüm milletin Ramazan Bayramını kutlayan Akar, sözlerini “Denizleriniz sakin, pruvanız açık, yolunuz güzel” şeklinde tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu