Haber

Mithat Sancar: “Kılıçdaroğlu’nun Adaylığını Tebrik Ederim”

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Öncelikle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına hayırlı olmasını diliyorum. Bizimle görüşmesini bekliyoruz” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı oldu. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ve 5 saat süren görüşmenin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı olduğunu açıkladı.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, bu akşam HaberTürk TV yayınında Kılıçdaroğlu’nun adaylığını kutlayarak, şunları söyledi:

“Bu sürecin sonunda aday gösterip göstermeyeceğimiz elbette ittifak güçlerimizle yapacağımız müzakerelerde karara bağlanacak. Ancak öncelikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığının iyi olacağını belirteyim. Bekleriz. Bizimle görüşmesini söyledik.Aslında daha önce unsurumuzu açıkladık ve ‘Muhalefet ortak aday çıkarsa karar verilir’ dedik. adayı, bu adayı destekleyeceğiz.’ Aksi takdirde seçenek belli, biz kendi adayımızı çıkaracağız, o yüzden Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığının hayırlı olacağını söylüyoruz ve bunları konuşmak için Genel Merkezimizle görüşmesini bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu