Teknoloji

Samsung’tan Akıllı Gözlük ve Akıllı Yüzükler Geliyor

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin günlük hayatımıza yerleşebilmesi için dev teknoloji şirketlerinin harekete geçmesini beklemeye devam ediyoruz. Bu konuda gözler Apple’da olmaya devam ederken, bugün Samsung’danBüyük haber geldi.

Samsung, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne ‘ Galaksi Gözlükleri Marka başvurusu yaptı. Halkın canlı olarak takip edebileceği bir formda başlayan uygulama detaylarında, şirketin yakın bir gelecekte sanal gerçeklik gözlüklerini piyasaya sürebileceğini gösteren detaylar da vardı.

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması Galaxy Glass:

27 Şubat tarihli başvuruda Galaksi Gözlükleri Markanın sanal gerçeklik kulaklık kategorilerini kapsadığı belirtildi. Uygulama doğrudan Güney Kore merkezli Samsung Electronics Co., Ltd. tarafından yapılmıştır. Başvuru henüz onaylanmadı.

Peki bu gözlükler nasıl olacak?

Bu soruya şimdi cevap vermek mümkün değil. Çünkü Samsung başvurusunu bir iş için değil bir marka için yaptı. Sanal/artırılmış gerçeklik gözlüğü bu marka altında piyasaya çıkacak. O gözlükler veya gözlükler hakkında herhangi bir detayımız yok.

Ancak her şey gözlükle sınırlı değil: Akıllı yüzükler de gelebilir

Galaxy Glass markasının yanı sıra Samsung’ Galaksi Yüzük ‘ markası için de başvurdu. Markanın yüzük şeklinde giyilebilir akıllı cihaz kategorilerini kapsayacağı belirtiliyor.

Aksine Glass, Ring markası altında çıkacak eserler için bazı ipuçlarına da yer verdi. Samsung, akıllı yüzüğün sağlık, zindelik ve uyku bilgilerini açıklıyor takip edecek, ölçecek, gözlemleyecek ifade edildi. Bu başvuru henüz onaylanmamıştır.

habermenemen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu