Teknoloji

Xiaomi 12 serisi için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi yayınlandı

Xiaomi’nin piyasadaki akıllı telefonlarında kullandığı MIUI 13 arayüzü telefonlara dağıtılmaya devam ederken; Çinli şirket, yakında yeni sürüm olan MIUI 14’ü birçok modele getirecek.

MIUI 14 ile kullanıcılara en akıcı ve en hafif taşınabilir arayüzü sunmak istediklerini söyleyen Xiaomi yöneticisi Jin Fan, kullanıcılara daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunduklarını da belirtti.

Xiaomi 12 serisi Android 13 güncellemesi alıyor

Xiaomi, Android 13 tabanlı MIUI 14 ekini Xiaomi 12 modellerine sunmaya başladı.

Kararlı Android 13 güncellemesi, V14.0.2.0.TLCMIXM yapı numarasıyla Xiaomi 12 serisine geliyor. Ocak 2023 güvenlik yamasını da beraberinde getiren yeni sürüm, yaklaşık olarak 4.43 GB büyüklüğünde.

Mi Pilot beta kullanıcıları için kullanıma sunulan güncelleme çok yakında genel kullanıma sunulacak.

MIUI 14 ile Xiaomi modellerine gelen yenilikler

MIUI 14 ile Xiaomi artık kullanıcıların sistem uygulamalarını kaldırmasına izin verecek. Bu, kullanılmayan sistem uygulamalarını silerek bellek alanını boşaltacaktır.

MIUI 14 ile gelecek yeni foton motorunun 3. parti uygulamalarda güç tüketimini yüzde 22 oranında azaltacağı söyleniyor.

MIUI 14’ün foton motoru özelliği, Qualcomm Snapdragon 8Gen1, 8+ ve 8 Gen2 yonga setleri ile desteklenen modelleri destekler.

Android 13 tabanını kullanan yeni arayüz MIUI 14, aynı zamanda daha az sistem kaynağı kullanacak ve daha az depolama alanı kaplayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu