Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Birinci önceliğimiz deprem bölgesini restore etmek

Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir kez daha gündeme geldi. 8 saat süren toplantıda deprem bölgesinde yapılacak çalışmalar da masaya yatırıldı.

“DEPREM BÖLGESİNİ YÜKSELTMEK İLK ÖNCELİĞİMİZ”

Görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem bölgesine yeni haberi verdi. Depremin vurduğu illerde sanayi alanlarının sayısını artıracaklarını belirten Erdoğan, “Deprem bölgesinde bulunan 11 ilimizin alt ve üst yapısını eski haline getirmek birinci önceliğimiz. Bölgedeki kardeşlerimizle.

“11 ENDÜSTRİYEL BÖLGE DAHA AÇIKLANDI”

Bugüne kadar toplam nakdi yardım 61 milyar lirayı buldu. Depremzedelerimizi bir an önce evlerine kavuşturmak istiyoruz. Depremde hasar gören organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve fabrikaların hasar tespit çalışmalarını şimdiden tamamladık. İş dünyamız için takviyeleri artırmıştı. Yayınladığımız kararname ile 2 bin 430 hektarlık alanda 11 sanayi bölgesini daha ilan ediyoruz. Afetzedelerimizi sahipsiz ve çaresiz bırakmayacağız.

“GÜVEN VE İSTİKRAR BAŞARININ ANAHTARI”

Bugün dünden daha güçlü bir duruş sergileyebiliyorsak, bunu yeni yönetim sisteminin sağladığı kazanımlara borçluyuz. Ekonomiden diplomasiye her alanda başarının anahtarı siyasette güven ve istikrardır. Türkiye, 2002’den önce her ikisinin de olmamasının bedelini ağır ödemiş bir ülke. Pek çok sorunun temelinde siyasette güven ve istikrarsızlık yatıyordu. 2002 yılından bu yana güven ve istikrarı pekiştiren hamlelerimizle bu açığı kapattık.

haber-camlidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu