İş

İş Bankası, İşCep üzerinden ‘Linkle Tahsilat’ özelliğini hayata geçirdi

Türkiye İş Bankası, İşCep’in, işyerlerinin POS cihazı veya web sitesine ihtiyaç duymadan yurt içi ve yurt dışından link yoluyla ödeme alabilmesine olanak sağlayan ‘Link Tahsilat’ özelliğini hayata geçirdiğini duyurdu.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, insan odaklı teknoloji tasarımlarıyla müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunma ve ürünlerini dijitalleştirme stratejisi kapsamında birçok yeniliği hayata geçirdiklerini belirtti. Kart sahipleri için cep telefonlarını kredi kartına dönüştüren Dijital Kart deneyimini, alanında bir ilk olarak Ekim ayında hayata geçirdiklerini hatırlatan Lüle, şimdi de cep telefonlarını iş yerlerinin kullanımına sunan bir POS deneyimi sunduklarını söyledi.

Ticari hayatı kolaylaştırmak için dijitalleşmeye ve müşteri deneyimini kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirten Lüle, “2019 yılında Maximum İşyerim’de hayata geçirdiğimiz ‘Link Koleksiyonu’ uygulamamızı, birçok yenilikçiliğe ev sahipliği yapan ana iletişim noktamız İşCep’e taşıyarak, hizmet verdiğini ve 13,5 milyon kullanıcıya ulaştığını belirterek, “İşyerlerimizin POS cihazına ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden ödeme alabileceği yeni bir dönemi başlatıyoruz” dedi.

Ödeme sistemleri alanında yenilikçi çözümler ve kusursuz müşteri deneyimi yaklaşımıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Lüle, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cep telefonunu POS’a dönüştüren İşCep Link Tahsilat hizmetimiz ile fiziki veya Sanal POS deneyiminin sunduğu fırsatları, müşterilerimize web sitesi açma veya fiziki POS kurulumu derdine girmeden cep telefonlarından dijital olarak sunuyoruz. İşCep kullanıcısı işletmelerimizin kartlı ödeme deneyimini kolaylaştırıyoruz Esnaf ve KOBİ’ler Link ödeme özelliği ile müşterilerimizin hem fiziki mağazalarda hem de uzaktan satış yaparken nakit, taksitli veya dövizli işlemlerde ödeme alabilmelerine olanak sağlıyoruz. Ödeme sistemleri alanında müşterilerimizin günlük hayatlarında rahatlıkla kullanabilecekleri yeni dijital ödeme yöntemlerini İşCep’e eklemeye devam edeceğiz.”

LINK İLE TOPLAMA NASIL ÇALIŞIR?

Esnaf ve KOBİ’ler, İşCep’teki Link Tahsilat menüsünden ödeme sayfası teması (link) oluşturup bunu müşterilerine SMS, e-posta, anlık mesajlaşma veya telefonun sunduğu diğer paylaşım uygulamaları aracılığıyla göndererek süreci başlatıyor. Müşteriler, aldıkları linke tıklayarak sipariş ettikleri mal/hizmetlere ilişkin bilgilerin yer aldığı ödeme sayfasına ulaşarak ödeme yapabilirler. Bu sayede alışverişin teslim alınması ve ödenmesi süreci dijital ortamda hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek. Yurtiçi Link Tahsilat işlemleri peşin ve taksitli olarak yapılabilmektedir. Yurt dışı satışlarda ödemeler dolar, euro, sterlin gibi birçok para biriminin yanı sıra Visa, MasterCard, Amex, UnionPay, JCB, Discover, Diners Club olmak üzere 7 farklı kredi ve banka kartıyla da yapılabiliyor.

yavuzeli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu